Kair to serce Egiptu. Jest takie powiedzenie, że być w Egipcie i nie zwiedzić Kairu oraz nie zobaczyć piramid, to jak stać na brzegu ciepłego morza, ale nie zakosztować kąpieli. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych pod względem turystycznym miejsc na całym świecie.

Ta wycieczka odkryje przed Tobą tajemnice starożytnych piramid, słynnego sfinksa, ale oprócz tego oferuje znacznie więcej! Podróż rozpoczniemy nocą, kiedy odbierzemy Cię z hotelu, aby wczesnym rankiem być już w pełnej gotowości do zwiedzania, które rozpoczniemy od najstarszego muzeum na świecie – Muzeum Narodowego w Kairze.

MUZEUM to kryje w sobie ponad 120 tysięcy eksponatów związanych z historią starożytnego Egiptu.

Bilety wstępu wliczone są w cenę wycieczki, natomiast wejście do sali mumii płatne jest dla chętnych dodatkowo.

Następnie udamy się na obiad do restauracji przy najdłuższej rzecze świata – Nilu. Niewątpliwie główną atrakcją tego dnia będzie odwiedzenie Gizy, gdzie mieszczą się słynne piramidy wraz ze sfinksem. Co ciekawe mają one ponad 4500 lat i są jedynym z siedmiu cudów starożytnego świata, który zachował się po dziś dzień. Wszystko, co można w tym miejscu napisać, to to, że żadne zdjęcia, ani słowa nie oddają potęgi i doniosłości tego wielowiekowego miejsca.

Oczywistym jest fakt, że każdy marzy o pamiątkowym zdjęciu z całusem od sfinksa! Wiadomo, że tego również nie może zabraknąć! Niesamowity dzień zakończymy odwiedzając pałac perfumerii oraz Muzeum Papirusu, gdzie będzie można dokonać pamiątkowych zakupów.

Zapraszamy do odkrywania starożytnych tajemnic z nami!

Wycieczka "KAIR + Piramidy" odbywa się dwa razy w tygodniu: z poniedziałku na wtorek i ze środy na czwartek.

 

KOSZT:

Dorośli: 75 $

Dzieci do lat 6: 60 $

 

CO ZABRAĆ:

- okulary

- chustę do okrycia się typu „arafatka”

- wygodne obuwie

 

KAIR + PIRAMIDY

26 listopada 2019

Media Społecznościowe

O nas

Nasze biuro podróży posiada zezwolenie od Ministerstwa Turystyki w Egipcie (LICENCJA i UBZPIECZENIE!). I mówimy dobrze po polsku, mamy bardzo duże doświadczenie w świadczeniu usług turystycznych dla Polaków.

Sharm El-Sheik

Tel.: Egipt: +201 114 573 935 (Gafeer)

Viber lub WhatsApp lub SMS

Tel.: Polska +48 791 657 735

Kontakt - Mówimy po polsku!

Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT: Tel. polski: +48 602-805-671. Tel. Egipt: +201 114 573 935 (Viber, WhatsApp, SMS) - j. polski - Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 - Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)