W południowej części Półwyspu Synaj znajduje się czczona przez niesamowite zróżnicowanie religijne: chrześcijan, muzułmanów i Żydów góra Synaj zwana też górą Mojżesza. To właśnie na tej górze według tradycji i znanego nam z Biblii opisu, Bóg zawarł przymierze z narodem izraelskim i podarował Mojżeszowi Dziesięć Przykazań.

Góra Synaj jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na całym półwyspie Synaj oraz jednym z bardziej znanych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Dla Żydów, muzułmanów i chrześcijan jest to miejsce święte. Co roku przez szczyt przewija się prawie 100 000 osób.

 

Wysokość 2285 m n.p.m. Jest to poszarpany nagi masyw górski z szaroczerwonego granitu. W 2002 obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tradycyjnie utożsamiana z biblijną górą Synaj (Horeb), gdzie według Starego Testamentu, Bóg Jahwe przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań i zawarł przymierze z narodem izraelskim.

U podnóża góry znajduje się zabytkowy chrześcijański klasztor Świętej Katarzyny.

Wyprawa w głąb pustyni Synaj zapewni Państwu moc niezapomnianych wrażeń, których nie przeżyliby Państwo nigdzie indziej, bowiem tutaj w morzu, w piaskach i skałach znajdują się atrakcje jedyne w swoim rodzaju, niedostępne gdzie indziej.

Mowa tu nie tylko o podwodnych światach bogatych w egzotyczną faunę i florę, nie tylko o niesamowitych formach skalnych w górzystych obszarach Synaju, nie tylko o wydmach Haduda, gdzie piasek jest tak drobny i delikatny, że można się w nim „kąpać”.

Oferta w szczególności skierowana jest do tych z Państwa, którzy traktują turystykę nie tylko jako naprawdę dobrą zabawę, ale przede wszystkim widzą w turystyce sposób marzycielskiego i realnego zarazem poznawania świata, niedostępny mieszczuchowi z jakiegokolwiek miasta świata.

Bowiem na pustyni Synaj ukażą się Państwu w tajemniczej, monumentalnej okazałości budowle sprzed ponad 6 tysięcy lat. 

 

Klasztor Św. Katarzyny

– najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich[1]. Znajduje się w wąskiej dolinie Wadi al-Dajr u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na półwyspie Synaj, w miejscowości Święta Katarzyna w Egipcie w muhafazie Południowy Synaj, w Parku Narodowym Święta Katarzyna, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO.– najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich[1]. Znajduje się w wąskiej dolinie Wadi al-Dajr u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na półwyspie Synaj, w miejscowości Święta Katarzyna w Egipcie w muhafazie Południowy Synaj, w Parku Narodowym Święta Katarzyna, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Położony u stóp Góry Synaj, prawosławny klasztor, uważany jest za najstarszy (1400 lat), działający nieprzerwanie klasztor na świecie.

To tutaj według tradycji chrześcijańskiej Bóg ukazał się Mojżeszowi pod postacią Gorejącego Krzewu, a na znajdującej się niedaleko stąd Górze Synaj Mojżesz otrzymał od Boga Dziesięć Przykazań.

 

KOSZT:

Dorośli: 35 $

 

TERMIN: wyjazd niedziela 21:00, powrót: 13:00 nast. dnia; 

CZAS: ok. 16 h

 

Góra Synaj + Klasztor Św. Katarzyny

09 grudnia 2019

Media Społecznościowe

O nas

Nasze biuro podróży posiada zezwolenie od Ministerstwa Turystyki w Egipcie (LICENCJA i UBZPIECZENIE!). I mówimy dobrze po polsku, mamy bardzo duże doświadczenie w świadczeniu usług turystycznych dla Polaków.

Sharm El-Sheik

Tel.: Egipt: +201 114 573 935 (Gafeer)

Viber lub WhatsApp lub SMS

Tel.: Polska +48 791 657 735

Kontakt - Mówimy po polsku!

Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT: Tel. polski: +48 602-805-671. Tel. Egipt: +201 114 573 935 (Viber, WhatsApp, SMS) - j. polski - Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 - Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)