Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT (Viber, WhatsApp, SMS) Tel.Egipt: +201 114 573 935 (j.polski !);
Tel.: PL +48 791 657 735
Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)

JORDANIA – PETRA

Petra to niesamowite miasto wykute w skale przez starożytny lud – Nabatejczyków, które nie bez kozery znalazło się na liście „nowych siedmiu cudów świata”.

Jest to miejsce jak z bajki, przyciągające mnóstwo fotografów, podróżników i zaciekawionych turystów.

Do Petry prowadzi jedna jedyna droga wąska wśród potężnych skał – wąwóz AS-SIK. Już w drodze do miasta sprawia on niesamowite wrażenie.


W samej Petrze „przywita Was” na wstępie budowla Al – Chazana – przez beduinów nazywana Skarbcem Faraona – dwupiętrowa, wykuta w skale budowla, mająca ponad 40 metrów wysokości i szeroka na ponad 25 metrów. Skarbiec najlepiej zobaczyć z góry, co zagwarantuje niesamowity widok poprzedzony wspinaczką szlakiem Al – Khubtha.

Tego, co Twoje oczy zobaczą tego dnia – nie zapomnisz bardzo długo! Zwiedzanie tego przepięknego skalnego miasta zapewni niezliczoną ilość okazji do zrobienia przepięknych zdjęć oraz zdobycia wiedzy na temat ludu zamieszkującego te okolice w odległych czasach. Po dziś dzień można tam spotkać potomków rdzennych Nabatejczyków, którzy zamieszkują jaskinie w skałach lub grobowce.

Co ciekawe przez okres około 800 lat miasto było ukryte przed turystami, dopiero w 1812 roku, po zmianie szlaków handlowych zostało odkryte na nowo i pokazane światu.

W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję podziwiać budowlę, która została wykorzystana w jednym z filmów o Indiana Jones oraz zalejemy Was morzem ciekawostek!

Podczas zwiedzania zaprosimy Was oczywiście na pyszny orientalny posiłek wliczony w cenę wycieczki.

Zapraszamy :)

Wycieczka odbywa się dwa razy w tygodniu z czwartku na piątek oraz z niedzieli na poniedziałek.

Warto zabrać ze sobą:

  • okulary
  • chustę do okrycia się typu „arafatka”
  • wygodne obuwie

 

CENA:

  1. Dorośli: 240 $
  2. Dzieci do lat 12: 220 $
CENA obejmuje:
przejazd autokarem oraz rejs promem przez zatokę Aqaba.
Na wycieczkę nie jest potrzebna płatna wiza egipska.