Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT (Viber, WhatsApp, SMS) Tel.Egipt: +201 114 573 935 (j.polski !);
Tel.: PL +48 791 657 735
Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)

LUKSOR SAMOLOTEM

Luksor to miejsce, gdzie wręcz namacalnie można dotknąć historii. Na pewno większość z nas słyszała o największym kompleksie świątynnym, czyli Karnaku, ale Luksor to znacznie więcej!

Dlatego więc mówi się, że chcąc poczuć magię miejsca, które ma wielowiekową historię, zobaczyć prawdziwe hieroglify z bliska, a nawet odwiedzić Polsko – Egipską Misję Archeologiczną – ta wycieczka to strzał w dziesiątkę.

Jest to jedyne miejsce, gdzie hieroglify wyglądają niemal jak żywe i to nie w muzeum, ale w samych grobowcach w Dolinie Królów, gdzie aż roi się od kolorowych i wzorzystych wizerunków na ścianach i sufitach, usilnie próbujących opowiedzieć starożytne historie.

Ta wyprawa to cała masa archeologicznych ciekawostek. Czy wiesz w jaki sposób zginął Tutenchamon? Albo który z faraonów był… kobietą?! Odpowiedź na te i wiele innych pytań czeka na Was w Luksorze.


Prawdopodobnie najbardziej malowniczą i pełną wrażeń częścią wycieczki jest niesamowita Dolina Królów, gdzie masz szansę stanąć oko w oko z historiami o starożytnych władcach Egiptu, których tętniące kolorami i wzorami grobowce będziesz mógł zobaczyć, począwszy od pierwszego faraona, którego tam pochowano – Totmesa I, poprzez najsłynniejszego Tutenchamona, na ostatnim – Ramzesie XI skończywszy. Jest to miejsce tętniące specyficznym, magicznym klimatem, w którym nieustannie czuć można powiew starożytnej historii.

Po zwiedzeniu przepięknych grobowców, skierujemy się do kolejnego z najsłynniejszych zabytków starożytnego Egiptu – Świątyni Hatszepsut, która przejęła swego czasu władzę w państwie i rządziła niczym faraon. Nie chcąc jednak być pochowana w Dolinie Królów wybudowała sobie oddzielny grobowiec na tyłach słynnej doliny.

Ciekawostką jest, że na terenie świątyni działa Polsko – Egipska Misja Archeologiczna, więc można tam spotkać naszych rodaków działających w ferworze pracy przy wykopaliskach. Dopiero widząc to wszystko na własne oczy można sobie wyobrazić jak piękny musiał być w czasach świetności grobowiec królowej, dziś nadgryziony znacząco zębem czasu. Jeszcze jakieś 60 lat temu miejsce to znajdowało się w ruinie, jednak dzięki pracy w dużej mierze również polskich archeologów świątynia odzyskuje dawną moc.

Następnie program przewiduje odwiedzenie Doliny Królowych, gdzie chowane były żony i dzieci faraonów oraz słynne Kolosy Mnemona – mierzące niemal osiemnaście metrów kwarcytowe posągi, które około 1370r. były częścią stojącej tam świątyni.

Zwieńczeniem całodziennych emocji będzie odwiedzenie największego kompleksu świątynnego na świecie, czyli Karnaku, którego budowa trwała ponad 1000 lat. Na wejściu przywita nas aleja sfinksów o głowach baranów, które również mają swoją niesamowitą historię, a sala hypostylowa zrobi ogromne wrażenie dosłownie na każdym swoimi 134- rema kolumnami wysokimi na 23 metry.

Jedyne pytanie, które przychodzi do głowy, to jak można było stawiać takie potęgi w czasach, kiedy nie było dźwigów i maszyn budowlanych. Oczywistym jest fakt, że miejsce z taką bogatą historią wywołuje swego rodzaju dreszczyk emocji.

Na koniec chwila czasu wolnego w Luksorze i powrót do Sharm El Sheikh. W czasie wycieczki oczywiście nie zapomnimy poczęstować Was pysznym, orientalnym posiłkiem (napoje płatne dodatkowo).

Aby skorzystać z niniejszej oferty konieczne jest posiadanie paszportu z wykupioną wizą Egipską w cenie 25 $.
Zapraszamy! Gwarantujemy, że ten dzień pozostanie w Twojej pamięci już do końca!

Cena obejmuje transport z hotelu na lotnisko, bilety lotnicze, bilety wstępu do obiektów, obiad (napoje płatne dodatkowo), opiekę polskojęzycznego przewodnika, powrót do hotelu.

Terminy wycieczek do indywidualnego ustalenia.

CENA : 170 $

UWAGA!
Aby skorzystać z niniejszej oferty konieczne jest posiadanie paszportu z wykupioną wizą Egipską w cenie 25 $.