Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT (Viber, WhatsApp, SMS) Tel.Egipt: +201 114 573 935 (j.polski !);
Tel.: PL +48 791 657 735
Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)

KAIR + PIRAMIDY

Kair to serce Egiptu. Jest takie powiedzenie, że być w Egipcie i nie zwiedzić Kairu oraz nie zobaczyć piramid, to jak stać na brzegu ciepłego morza, ale nie zakosztować kąpieli. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych pod względem turystycznym miejsc na całym świecie.

Ta wycieczka odkryje przed Tobą tajemnice starożytnych piramid, słynnego sfinksa, ale oprócz tego oferuje znacznie więcej! Podróż rozpoczniemy nocą, kiedy odbierzemy Cię z hotelu, aby wczesnym rankiem być już w pełnej gotowości do zwiedzania, które rozpoczniemy od najstarszego muzeum na świecie – Muzeum Narodowego w Kairze.

MUZEUM to kryje w sobie ponad 120 tysięcy eksponatów związanych z historią starożytnego Egiptu.

Bilety wstępu wliczone są w cenę wycieczki, natomiast wejście do sali mumii płatne jest dla chętnych dodatkowo.


Następnie udamy się na obiad do restauracji przy najdłuższej rzecze świata – Nilu. Niewątpliwie główną atrakcją tego dnia będzie odwiedzenie Gizy, gdzie mieszczą się słynne piramidy wraz ze sfinksem. Co ciekawe mają one ponad 4500 lat i są jedynym z siedmiu cudów starożytnego świata, który zachował się po dziś dzień. Wszystko, co można w tym miejscu napisać, to to, że żadne zdjęcia, ani słowa nie oddają potęgi i doniosłości tego wielowiekowego miejsca.

Oczywistym jest fakt, że każdy marzy o pamiątkowym zdjęciu z całusem od sfinksa! Wiadomo, że tego również nie może zabraknąć! Niesamowity dzień zakończymy odwiedzając pałac perfumerii oraz Muzeum Papirusu, gdzie będzie można dokonać pamiątkowych zakupów.

Zapraszamy do odkrywania starożytnych tajemnic z nami!

Wycieczka "KAIR + Piramidy" odbywa się dwa razy w tygodniu: z poniedziałku na wtorek i ze środy na czwartek.

Warto zabrać ze sobą:

  • okulary
  • chustę do okrycia się typu „arafatka”
  • wygodne obuwie

 

CENA:

  1. Dorośli: 75 $
  2. Dzieci do lat 6: 60 $