Biuro Wycieczek Fakultatywnych i TaxiBus w Sharm El Sheikh   KONTAKT (Viber, WhatsApp, SMS) Tel.Egipt: +201 114 573 935 (j.polski !);
Tel.: PL +48 791 657 735
Spotkanie obok Państwa hotelu, 24/7 Zezw. Min. Turystyki Egiptu (+ Ubezp. !)

Ziemia Święta
Jerozolima, Betlejem, Morze Martwe

Ta wycieczka to opcja obowiązkowa do odbycia chociaż raz w życiu! Podążaj śladami Jezusa, stań w tych samych miejscach, poczuj mistyczną moc rejonu, w którym działy się wydarzenia biblijne. Izrael to kraj 14 razy mniejszy od Polski, jednak Jerozolima jest tak zwaną Ziemią Świętą trzech religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Każdy zadaje sobie to samo pytanie; czy Jerozolima poza Starym Miastem ma w sobie coś jeszcze ciekawego? Odpowiadamy więc – oczywiście! Nasza wycieczka poza oglądaniem pozostałości z czasów biblijnych oferuje znacznie więcej! Odbierzemy Cię z hotelu późnym wieczorem, aby podróż odbyć nocą.

Zwiedzanie Jerozolimy rozpoczniemy wjazdem na taras widokowy z piękną panoramą krajobrazu Starego Miasta oraz wzgórza świątynnego. Kolejnym punktem będzie Ściana Płaczu, po której bezpośrednio udamy się na Drogę Krzyżową, która doprowadzi nas do Golgoty, a następnie Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie jednoczą się turyści podążający tam z różnych krańców świata. Następnie przejedziemy do Betlejem, aby odwiedzić bazylikę z Grotą Narodzenia Pańskiego. Mistyczne miejsce narodzenia Jezusa wywołuje niesamowite wrażenia.

Atrakcje tego dnia zakończymy na odwiedzeniu Morza Martwego, które co bardzo ciekawe jest najniższym punktem na Ziemi i znajduje się ponad 430 metrów poniżej poziomu morza. Zasolenie około 26% to bardzo duża siła wyporności, a kąpiel to nie tylko samo zdrowie, ale też niezła frajda dla każdego!

Po kąpieli umożliwimy Wam dokonanie zakupów pamiątek i kosmetyków z minerałami z Morza Martwego i wyruszymy w dalszą podróż. Oczywiście w trakcie wycieczki nie zapomnimy zaprosić Was na pyszny obiad, wliczony w cenę wycieczki.

Wyjazd odbywa się ze środy na czwartek. Powrót do Sharm El Sheikh około północy z czwartku na piątek.

Do odbycia tej wycieczki nie ma konieczności zakupu wizy egipskiej.

Zapraszamy serdecznie do celebrowania tych niesamowitych przeżyć z nami!

Warto zabrać ze sobą:

  • okulary
  • chustę do okrycia się typu „arafatka”
  • wygodne obuwie

 

CENA:

  1. Dorośli - 135 $
  2. Dzieci do lat 6 - 125 $